Fejlesztésre szorul a szelestei arborétum

A község önkormányzata már több alkalommal pályázott támogatásra az arborétum növényeinek kezeléséhez, azonban legutóbb kevesebb mint 200 ezer forintot sikerült szerezniük. A növények gondozását többnyire közhasznú munkások és iskolai tanulók látják el. A 13 hektáros szelestei arborétum országos védelmet élvez, kivételes méretű és életkorú fák, valamint sok növényritkaság található területén. A kertet Festetics Andor létesítette 1873-ban még a 19. században megnyílt a látogatók előtt. Dr. Galántai György polgármester elmondása szerint a szelestei önkormányzatnak állandó anyagi gondokkal kell szembenéznie, ritkán sikerült pályázati pénzhez jutniuk. Ennek ellenére eddigi, 16 éves hivatali ideje alatt komoly fejlesztésekre került sor a faluban, többek között felújították a kultúrházat és korszerűsítették az iskolát. Jelenleg egy arborétummal kapcsolatos pályázat eredményére várnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek