Bécsben tett látogatást Schmitt Pál kedden, első hivatalos államfői útján. A köztársasági elnök bemutatkozó látogatást tett többek között Heinz Fischer osztrák államfőnél. A megbeszélésen szóba került a heiligenkreuzi szemétégető ügye is. Schmitt Pál arra kérte az osztrák államfőt, hogy amennyire lehet, hívja fel az osztrák döntéshozók figyelmét a Szentgotthárd közelébe tervezett égetőműre. A Rába folyó habzását illetően elismerését fejezte ki amiatt, hogy sikerült lényegesen csökkenteni a szennyezést. Heinz Fischer rámutatott, hogy a szemétégetővel kapcsolatban jelenleg is folyamatban van egy fellebbezési eljárás az osztrák közigazgatási bíróság előtt. Az osztrák államfő szerint az eljárás után a projekt "más, jobb, újabb alapokra kerülhet".
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!