Defibrillátort kapott ajándékba a rendelő

A legújabb típusú újraélesztő készüléket kapott ajándékba a szombathelyi Rumi úti háziorvosi rendelő. A 820 ezer forint értékű készülék költségeit a városi önkormányzat, a Déli Városrész Egészségügyért Alapítvány és a Szív a Szívért Egyesület adta össze. A defibrillátor használatára már kiképezték a rendelő orvosait és asszisztenseit.

A tegnapi ünnepélyes átadón Köcse Tamás vezető mentőtiszt elmondta, hogy a keringésleállás népbetegség Magyarországon, amelyben évente 20 ezer ember hal meg. Az életmentésben minden másodperc számít, a túlélési esély percenként 10 százalékkal romlik – hangsúlyozta.

A rendelőben a következő napokban érdeklődő laikusokat is kiképeznek az újraélesztő készülék használatára.

A készüléket Ipkovich György polgármester és Gyebrovszki János, a körzet képviselője adta át
Mészáros Zsolt
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek