A legújabb típusú újraélesztő készüléket kapott ajándékba a szombathelyi Rumi úti háziorvosi rendelő. A 820 ezer forint értékű készülék költségeit a városi önkormányzat, a Déli Városrész Egészségügyért Alapítvány és a Szív a Szívért Egyesület adta össze. A defibrillátor használatára már kiképezték a rendelő orvosait és asszisztenseit.
A tegnapi ünnepélyes átadón Köcse Tamás vezető mentőtiszt elmondta, hogy a keringésleállás népbetegség Magyarországon, amelyben évente 20 ezer ember hal meg. Az életmentésben minden másodperc számít, a túlélési esély percenként 10 százalékkal romlik – hangsúlyozta.
A rendelőben a következő napokban érdeklődő laikusokat is kiképeznek az újraélesztő készülék használatára.