Heteken belül megnyílik az Iseum.

szombathelyi önkormányzat a Nyugat-Dunántúli Operatív Programban nyert támogatást a műemlék rekonstrukciójára. Az elmúlt években folytatott feltárások több helyütt pontosították az Iseum területéről korábban ismert képet. 90-95 százalékos pontossággal meg lehetett állapítani a szentély méreteit, a többit pedig a római kori építészet szabályai szerint szerkesztették meg - írja a műemlékem.hu . A szentélyen kívül az azt három oldalról övező themenosz kap helyet, a nagy üvegfelületekkel ellátott épület közösségi és múzeumi funkciókat fog betölteni. A szentély épületcsoportjának egykori bejáratát a burkolatban jelzik. Az Iseumot hivatalosan néhány hét múlva adják át, azonban az épületcsoportot már most is bárki megtekintheti a szombathelyi képtár folyosójáról.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek