Feljelentés és belső vizsgálat a kőszegi arborétumban

A napokban mutatta be a tv2 azt a felvételt, amit egy volt dolgozó készített rejtett kamerával a kőszegi arborétumban arról, hogy madarak etetésére tartott napos csibéket miként ütik agyon, illetve fullasztják meg. Egy szolnoki állatvédő alapítvány elnöke ezért feljelentést tett. Szerinte nemcsak a csibéket kínozzák, hanem a madarakat is. A felvétel kapcsán az Őrségi Nemzeti Park vezetése belső vizsgálatot rendelt el. A szakemberek szerint azonban a videofelvétel nem mutat be egyértelműen olyan esetet, ahol a napos csibéket agyonütnék, vagy megfullasztanák, ahogy azt az országos médiában kommentálták. A Chernel kertben egyébként megsérült ragadozó madarakat ápolnak, ezeket etetik az elpusztult, sérült illetve fagyasztott csirkékkel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek