Jövő héten nyitja meg kapuit Vásárosmiskén az úgynevezett levendulaház, ahol a környező falvakból 40 megváltozott munkaképességű dolgozó és az őket segítő szakemberek kezdik meg a munkát. A Szombathelyi Egyházmegyei Karitasz még tavaly kezdeményezte, hogy az üresen álló plébániák felújítása, átalakítása által gyógyult szenvedélybetegek vagy megváltozott munkaképességű emberek munkaerőpiacra visszavezető foglalkoztatására nyílna lehetőség. Így esett a választás a vásárosmiskei plébánia épületére, amit a Kríziskamra 2010 elnevezésű programból kapott 1,1 millió és vállalkozók által felajánlott 2,5 millió forintból újítottak fel. Az itt dolgozók egyebek mellett a Szombathelyi Egyházmegye által rendelkezésre bocsátott környékbeli földterületek levendula-ültetvényeinek kialakításában, a növényhez kötődő különféle piacképes termékek gyártásában vesznek részt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!