Vasárnap a délutáni órákban a kőszegi járőrök ellenőriztek egy undi lakos által vezetett autót. A férfinál nem voltak iratok, hamis adatokat diktált be. Kiderült, hogy ittas járművezetés miatt bevonták a jogosítványát. Az alkohol szonda pozitív értéket mutatott, a férfit előállították a Kőszegi Rendőrkapitányságra.
Közben pénzt ajánlott a rendőröknek,hogy engedjék el, a rendőrök ezt jelentették parancsnokuknak. A férfi ellen ittas járművezetés, illetve vesztegetés miatt büntető eljárás, míg személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelesség megszegése, valamint engedély nélküli járművezetés miatt szabálysértési eljárás indult.