Ma jelentik be az Opel-gyár bővítését

Ma köt támogatási szerződést a kormány az Opel-alkatrészeket előállító General Motors Powertrain Magyarország Kft.-vel - tudta meg a Magyar Hírlap. A szentgotthárdi gyárban duplájára növelik a gépjárműmotor-gyártás mennyiségét. Az elképzelések szerint háromféle motort gyártanak majd, a projekt értéke mintegy félmilliárd euró. A fejlesztés középtávon is stabilizálhatná az üzem termelését - ezért kap állami támogatást a projekt, aminek következtében jelentősen, a tervek szerint 800 fővel bővülne az alkalmazotti létszám is. A győri Audi Hungáriával csütörtökön írják alá a kormányzati megállapodást, amelynek fejében látványos autóipari beruházásra kerül sor a Rába-parti városban. A lap szerint az Audi komplett autógyártást tervez a győri üzemben, a tervek szerint az új fejlesztéssel ezres nagyságrendben létesülhetnek munkahelyek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek