Önkéntes katonákat toboroznak

Hende Csaba honvédelmi miniszter szerint felelőtlen döntés volt úgy megszüntetni a sorkatonaságot, hogy nem szervezték meg helyette a Magyar Honvédség önkéntesekből álló haderejét – értesült az MTI. A politikus egy szombathelyi választási fórumon kifejtette: a békeidőre vonatkozó sorkatonai szolgálat eltörlésével a hadkötelesség nem szűnt meg, ennek ellenére az államnak jelenleg nincs elegendő és naprakész információja a hadkötelesekről, mert nem állnak rendelkezésre ehhez megfelelő nyilvántartások. Hozzátette: 2012 végéig fel fogják állítani, meg fogják szervezni a Magyar Honvédség legalább 6-8 ezer főből álló önkéntes haderejét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek