Megnyitotta kapuit Vásárosmiskén az úgynevezett levendulaház, Az ünnepélyes házavatón tiszteletét tette Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Veres András megyés püspök, és több országgyűlési képviselő is. A levendulaházban a környező falvakból 40 megváltozott munkaképességű dolgozó és az őket segítő szakemberek kezdik meg a munkát október 1-én.
A Szombathelyi Egyházmegyei Karitasz még tavaly kezdeményezte, hogy az üresen álló plébániák felújításával, átalakításával gyógyult szenvedélybetegek vagy megváltozott munkaképességű emberek munkaerőpiacra visszavezető foglalkoztatására nyílna lehetőség. Így esett a választás a vásárosmiskei plébánia épületére, amit a Kríziskamra 2010 elnevezésű programból kapott 1,1 millióból és vállalkozók által felajánlott 2,5 millió forintból újítottak fel. Az itt dolgozók egyebek mellett a Szombathelyi Egyházmegye által rendelkezésre bocsátott környékbeli földterületek levendula-ültetvényeinek kialakításában, a növényhez kötődő különféle piacképes termékek gyártásában vesznek részt.