Az ÁNTSZ munkatársai egyelőre nem tudnak kielégítő magyarázatot adni arra, miként betegedhetnek meg egymástól távoli városokban, más-más konyháról étkező emberek a szalmonella enteritidis baktériumtól. Székesfehérváron kívül - ahol 181 diák és óvodás kapott fertőzést feltehetően a központi konyha menüjétől – több település mellett Szombathelyen is megjelent a baktérium – számol be a Népszava. A Dél-Dunántúlon már 172 beteget tartanak számon. Jelenleg azt vizsgálják, hogy a különböző földrajzi helyeken egyazon baktérium fertőz-e. Az Országos Tiszti főorvosi Hivatal tájékoztatás szerint az egymástól távollévő konyhákban nem ugyanazok a fertőzések alakultak ki, de kétségtelen, hogy a helyi járványok lefolyása igen hasonló. Ilyen jellegű megbetegedéseket a higiénés előírások be nem tartása okozhat. Országos járványra éppen ezért nem számítanak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!