Legkésőbb 2015-re kétszer két sávos autóút kötheti össze Győrt Szombathellyel - adta tudtul a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. A terv részeként folyik a Győrtől Csornáig, illetve a Csornától Szombathelyig tartó új út kiépítésének előkészítése, amire több mint 12 milliárd forint áll rendelkezésre, ennek 85 százalékát az Európai Unió finanszírozza. A gyorsforgalmi közlekedési csatorna megvalósításával a Győr-Moson-Sopron megye kelet-nyugati tengelyét alkotó 85-ös, valamint az észak-déli tengelyt alkotó 86-os főút forgalma lakott területen kívülre kerülne, amivel a közlekedés is biztonságosabbá válik. A 2013-ban lezáruló előkészítési fázis a Győr-Csorna-Szombathely közötti útpálya 90 kilométernyi szakaszának kiépítéséhez szükséges dokumentumok elkészítését, továbbá az engedélyek beszerzését, a területszerzést, a régészeti feltárást foglalja magában.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!