Elindul a Múzeumok Őszi Fesztiválja – a héten ismét mozizni hívják a szombathelyieket. A Smitd múzeum is csatlakozott ahhoz az országos rendezvénysorozathoz, amelyet idén már 5. alkalommal rendeznek meg szeptember 27-e és november 13-a között. Országszerte csaknem 170 múzeum vesz részt a Múzeumok Őszi Fesztiválján, és szervez a nagyközönségnek szóló rendezvényeket. A Smidt múzeumban lesz majd történelmi előadás kulisszatitkokkal, de Arany János kézírásos levelét is megtekinthetik a látogatók – hangsúlyozta Keppel Csilla, igazgató. Aranyhoz kapcsolódóan egyébként rendhagyó irodalomórákra is várják a szombathelyi iskolákat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!