A város krematóriumában keletkezett hővel fűtené az uszoda medencéit az angol Redditch önkormányzata. A Birminghamhez közeli kisváros polgármesteri hivatalának szóvivője szerint ezzel a levegő szennyezettségét akarják csökkenteni, jelenleg ugyanis a krematórium hőjét a szabadba vezetik, ezzel a megoldással csökkenteni lehetne a széndioxid kibocsátást. A tervnek azonban heves ellenzői vannak, szerintük a város lakóit sértené, ha a halottak hamvasztását ilyen célra használják. A képviselő-testület február 7-én dönt az ügyről.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!