Az Új Széchenyi Terv a növekedés gazdaságpolitikája, amely a GDP növekedését első sorban a beruházások növekedésével kívánja elérni, ehhez eszköz a foglalkoztatás bővítése, a technológiai- és tudományos innováció, valamint az új piacok megnyerése - hangoztatta Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke szerdán, Szombathelyen, az Új Széchenyi Tervet bemutató országjárás hatodik állomásán. A terv legfontosabb célkitűzései között 2014-ig 250-300 ezer új munkahelyet teremtése is szerepel – tudta meg az MTI. Első lépcsőben január 17-től lehet beadni pályázatokat tizenhat konstrukció keretében, amelyekre mintegy 597 milliárd forint áll rendelkezésre. Második körben március elsejétől nyílik meg pályázatok beadására lehetőség, ami 78 új konstrukcióban jelenik majd meg és mintegy 510 milliárd forint áll rendelkezésre - tette hozzá az NFÜ elnöke.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!