Az Országos Magyar Vadászkamara és a Magyar Vadászati Védegylet kezdeményezte, hogy a magyar gím- és dámszarvas trófeát vegyék fel a hungarikumok listájára. A gímszarvas-trófea rangsor első 10 helyezettjének felét hazánkban ejtették el, magyar a világrekord is. Az őzbak-világranglista második, harmadik és negyedik helyét is magyar vad foglalja el. Gagyi Istvántól, a Vas megyei Vadászkamara elnökétől megtudtuk: évente több mint tizennégymilliárd forintot hagynak Magyarországon a külföldi vendégvadászok. A szakember szerint az elismerés tovább növelné az érdeklődést a magyar vadak iránt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!