Egy milliárd 300 millió forintot költhet Vasvár szennyvízelvetésre és tisztításra egy pályázatnak köszönhetően. V. Németh Zsolt - a város előző polgármestereként - elmondta, hogy ezzel a fejlesztéssel a város teljes belterülete, Kismákfával és Nagymákfával együtt teljesen ellátott lesz. A város vezetése 2000 óta folyamatosan foglalkozik a szennyvízkezelés megoldásával. A pályáztatási folyamat valamint a beruházás előkészítése nagyon elhúzódott, mintegy négy évig tartott. Egyébként uniós tagsággal összefüggő vállalás, hogy 2015. végéig a kétezer Lakos feletti településeken a szennyvíz-elvezetést és tisztítást megoldják.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!