Közel 9 millió forintot pályázati pénzt nyert a HÁROFIT egyesület egy egészségre nevelő és szemléletformáló életmódprogramra. A projekt célja a hátrányos helyzetű elsősorban roma fiatalok ösztönzése az egészséges életmódra, programokon keresztül, de a pénzből megújul az egyesület infrastrukturális háttere, és elkészül az egyesület egészségterve. A projekt 11 hónapon keresztül tart, az első szakaszban csoportfoglalkozásokon vehet részt 16 fiatal a következő 4 hónapban. A november végéig tartó projektben lesznek még a dohányzást, alkohol- és drogfogyasztást megelőző művészetterápiás foglalkozások, valamint a házasságra és családi életre felkészítő prevenciós programok is. Az egyesület várja a pályázati programsorozatban részt venni szándékozó fiatalok jelentkezését.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!