Nem kötelező, de ajánlott nappal is a világítás. Az Európai Unióban hétfőn életbe lépett az a szabályozás, amelynek értelmében minden új személyautót és kisteherautót kötelezően nappali világítással kell felszerelni. Az új szabálytól a balesetek csökkenését várják. Ez azonban nem jelenti azt, hogy változott volna a KRESSZ szabály hazánkban erre vonatkozóan - tudtuk meg a Vas Megye Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából. A rendőrség közleménye szerint lakott területen kívül a gépkocsi fényszóróját nappal és éjszaka, mindig be kell kapcsolni. Ennek elmulasztása miatt helyszíni bírsággal sújthatják az autóst, ami 3-tól 20 ezer forintig terjedhet. Azonban lakott területen belül is, a balesetmentes közlekedés és a jól láthatóság érdekében ajánlott a fényszóró használata.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!