Nem fogják milliókra büntetni a hazai blogok íróit

Az új médiatörvényben foglaltaknak megfelelően a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 2011-től nyilvántartást vezet az internetes sajtótermékekről. A korábbi sajtónyilvántartásban nem szereplő, de a médiatörvény hatálybalépésekor már működő netes sajtóorgánumok idén június 30-ig kötelesek nyilvántartásba vetetni magukat, ellenkező esetben felszólítást várhatnak a hatóságtól. A blogokat nem kell nyilvántartani, mivel nem számítanak sajtóterméknek, ezért nem tartoznak a médiatörvény hatálya alá - olvasható a HWSW.hu-n. Fontos, hogy a nyilvántartásba vétel jelenleg még ingyenes, de könnyel elképzelhető, hogy az erre vonatkozó rendelet megszületését követően később igazgatási szolgáltatási díj fejében regisztrálhatnak csak az internetes portálok - mondta el a lap kérdésére Dr. Kiricsi Karola szóvivő.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek