Római leleteket mutattak be

Négy éve, hogy rendkívüli római leletekre bukkantak a régészek Micske közelében, az egykori Borostyánkő-út mellett. Az ásatások eddigi eredményeit tegnap Lutzmannsburgban egy előadáson mutatták be az érdeklődőknek. A Micskén és Répcesarud közötti földeken zajló ásatásokon három katonai tábort fedeztek fel a valamikori kereskedelmi útvonal mellett. A szombathelyi Savaria Múzeum és az Osztrák Régészeti Intézet közös Borostyánkő út projektje keretében bukkantak rá a lelőhelyre, mely új felismerést is eredményezett. Eddig ugyanis nem volt jele annak, hogy a római hadsereg több száz éven át jelen volt a Borostyánkő-útnak ezen a szakaszán. A hadsereg eddig ismeretlen feladatára is fény derült. A katonák az utat és az azon zajló áruforgalmat őrizték. A táborokat és a közelükben még korábban talált települést az időszámítás utáni első évszázadtól a negyedikig lakták. A több mint húsz hektáron elterülő lelőhelyet csak részben ásták ki, ehelyett röntgen- és radarkészülékekkel dolgoztak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek