Nőtt az álláskeresők száma Vas megyében

Közel 1300 fővel nőtt az álláskeresők száma az év első hónapjában Vas megyében - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel. A januárban nyilvántartott közel 11.670 regisztrált álláskereső egynegyede, már több mint egy éve nem dolgozott. A megyében átlagosan 10,1 százalékos a munkanélküliség, a legmagasabb Vasvár térségében, míg a legalacsonyabb, Szombathely vonzáskörzetében volt. Az év első hónapjában 3 gazdálkodó szervezet jelentett be csoportos létszámleépítést. A munkáltatók 1.152 új álláshelyet jelentettek be, így összesen 1.737 betöltetlen álláshely volt a megyében. A munkakörök 40 százalékát az ingatlanügyek, gazdasági szolgáltatás, közel 16 százalékát pedig a feldolgozóipar területéről jelentették be a gazdálkodó szervezetek. Kisebb számban érkeztek igények a mezőgazdaság, a kereskedelem, a vendéglátás területéről is. A betöltetlen állások nagy része betanított-, illetve segédmunka. A munkavállalóknak többnyire gyártósori összeszerelő, csomagológép kezelő, gyógyszergyártó gépkezelőt, szabó-varrónő, laboráns, eladó, forgácsoló munkaköröket ajánlanak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek