Génmódosított növények nélkül

Horvát kezdeményezésre génmódosított növények termesztésétől mentes Alpok-Adria régió jöhet létre, a magyar parlament még tavasszal elfogadhatja a csatlakozásról szóló határozatot. Ezt Jávor Benedek, a parlament fenntartható fejlődés bizottságának az elnöke mondta a Greenpeace GMO elleni demonstrációján. Az EU elnökség ideje alatt Magyarország vezeti a Tanácsnak azt a munkacsoportját, amely a génmódosított növények tilalmának módozatairól tanácskozik. Az európai civil kezdeményezések egyre határozottabban ellenzik GMO növények termesztését, és a termőterület a teljes terület 0,21 százalékára esett vissza. A demonstráció helyszínén, a budapesti Kossuth téren kér szürke marha és egy racka juh mellett egy nagyméretű, az aszfaltra terített biofarm plakát volt az installáció. Ez utóbbi szegélyén az az egymillió aláírás volt olvasható, amely európai polgári kezdeményezésre gyűlt össze. A bizottsági elnök szerint az Alpok-Adria régióba Magyarország és Horvátország mellett Ausztria, Szlovénia és néhány észak-olasz tartomány tartozna.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek