Minisztériumi fenntartás a kőszegi gyógypedagógiai intézetnek

Minisztériumi fenntartást javasolt Bana Tibor a kőszegi gyógypedagógiai intézménynek. A Jobbik Vas megyei elnöke szerint súlyos gondokkal küzd kőszegi Dr. Nagy László Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény. Országgyűlési felszólalásában hétfőn kiemelte: az intézet fenntartására Vas Megye Önkormányzata az elmúlt években egyre kisebb összeget tudott fordítani, mára az intézmény léte vált kérdésessé. Véleménye szerint a megoldást az jelentené, ha a sikeres szakmai munkát folytató intézmény országos befogadási hatáskörrel minisztériumi fenntartás alá kerülne. Halász János, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára válaszában elmondta, hogy a minisztériumnak nincs jogszabályi lehetősége közoktatási szerződés megkötésére, de a Vas Megyei Közgyűlés részéről azt az ígéretet kapták, hogy mindenképpen garantálni fogják a beszédfogyatékos gyermekek ellátását. Az intézmény további sorsáról a megyei közgyűlés pénteki ülésén tárgyal.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek