Másfél hónap alatt az előzések okozták a legtöbb balesetet

Másfél hónap alatt majdnem 3 és félmillió forint bírságot szabtak ki a rendőrök az autóutakon és autópályákon szabálytalanul előző teherautósokra. A KRESZ január elseje óta tiltja, hogy a 7,5 tonnánál nehezebb teherautók a kétsávos autópályákon, illetve az autóutakon előzzenek. A rendőrök januárban még csak figyelmeztettek, február elseje óta azonban szigorúan büntetik a szabályszegőket - írja a Független Hírügynökség. Az előzési tilalom megszegői eddig tíz balesetet okoztak, ebből kilenc az M0-ás autóút déli szektorában történt. A tiltott előzés miatt egyébként ugyanannyi baleset történt hat hét alatt, mint tavaly ilyenkor, a szabálytalanságok 80 százalékát ennek megszegése tette ki. A statisztikához azonban hozzátartozik az is, hogy a szabályszegők 70 százaléka külföldi, hozzájuk valószínűleg lassabban jut el a KRESZ változásának híre, pedig a széleskörű tájékoztatás része, hogy a többnyelvű szóróanyagot a határátkelőhelyeken, a forgalmas utak mellett működő benzinkutakon valamint a pihenőhelyeken is kitették. A közútkezelők e mellett a főutak mentén és a határátkelőknél is táblákat tettek ki, de a sofőröket az autópályák fölött látható információs táblákon is folyamatosan figyelmeztetik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek