Természetvédelmi őrök vigyázzák a védett virágokat

Az Őrség Nemzeti Park területén több millió szál hóvirág és tőzike virít minden tavasszal, főleg a Rába menti ligeterdőkben, ahová sok kiránduló látogat el ebben az időszakban. Dr. Markovics Tibor, az Őrségi Nemzeti Park igazgatója szerint az utóbbi években ugyan nem volt jellemző a virágok letépkedése, idén is természetvédelmi őrök fognak vigyázni a virág borította területekre. A hóvirág természetvédelmi értéke 10 ezer, a tőzike értéke 2 ezer forint, nagyobb csokor leszedése bűncselekménynek számít.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek