Megduplázta a termelést 2010-ben a BPW Hungária Kft. Megduplázta a termelést tavaly a futóműveket gyártó BPW-Hungária Kft., de még így sem éri el a 2008-as szintet - olvasható a vasmegye.hu-n. A gazdasági válság a haszongépjárművek piacát még az autóiparnál is sokkal drasztikusabban érintette. 2009-re már 70 százalékkal kellett csökkenteniük a széria termelést. A dolgozói létszámot ennél kisebb mértékben csökkentették, de egy részüket azóta visszavették, és egy éve újra teljes munkaidőben dolgoznak. A német tulajdonú vállalat Európában piacvezető, és Amerikát kivéve a világ minden részébe szállítanak futóműveket, valamint kisebb arányban agrártermékeket. Úgy számolnak, ebben az évben újabb 40 százalékkal növelhetik a tengelygyártást, így elérik a 2008-as szint 75 százalékát.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!