Magyar cégek dőlhetnek be a szakmunkáshiány miatt

Bár az elmúlt év második felétől több ágazatban is a rendelésállomány növekedését tapasztalták, több területen – például az építőipar, textilipar, mezőgazdaság -, még mindig az a fő gond, hogy az idén ne legyen szükség újabb munkaidő-csökkentésre vagy elbocsátásra –írja a Napi Gazdaság. Szinte minden ágazatban egyre nagyobb probléma a krónikus szakmunkáshiány - a Nyugat-Dunántúlon nagyon félnek az osztrák munkaerőpiac tavaszi megnyitásától is. A több mint 400 dolgozót foglalkoztató, szombathelyi székhelyű Styl Ruhaipari Zrt.-nek a nyomott árak miatt az idén sem lesz módja minden dolgozót érintő béremelést végrehajtani. A dolgozók csaknem 8 százaléka élt a 40 évi munkaviszony utáni nyugdíjba vonulás lehetőségével, utánpótlás nincs, ma a varrónők gyakran 12 órát dolgoznak, így tudnak többet keresni – írj a lap.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek