Változások előtt a katasztrófavédelmi rendszer

Májusban kerül a kormány elé, majd az Országgyűlés elé terjesztik a katasztrófavédelmi rendszer korrekcióját tartalmazó törvényjavaslatot – mondta el az MTI-nek szombathelyi sajtótájékoztatóján kedden Tóth Ferenc ezredes, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság polgári védelmi főfelügyelője. A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság évértékelő és feladatszabó állománygyűlésén a szakember hozzáfűzte: előtérbe kerül újabb polgári védelmi szervezetek megalakítása, elsősorban önkéntesekre számítanak, de ha nem lesz elég önkéntes, akkor akár kötelező jelleggel is felállítanak majd polgári védelmi szervezeteket. Kampel Oszkár, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője elmondta, hogy a vasi tűzoltók 2010-ben több mint 1700-szor vonultak ki, ebből csaknem ezer volt baleseteknél a műszaki mentés, ezekben 170 ember életének megmentéséhez nyújtottak segítséget.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek