Még idén megépülhet a Zsida patak és az egykori szennyvíztelep között tervezett védőgát. Az elmúlt héten megkezdték ugyanis az alapot szolgáló földanyag szállítását – számol be a gotthardtv.hu. A földet a General Motors gyárépítési területéről termelik ki, melyet a cég ingyenesen bocsátott az önkormányzat rendelkezésére. A védőgát megépítése azért is vált szükségessé, mert a termálpark részét képező kemping tervezett helyszíne árterület, és addig nem lehet a beruházást megvalósítani, amíg nem biztosított az árvízvédelem. A környéken lakók azonban attól tartanak, hogy a földanyag szállítása miatt károk keletkezhetnek az utakban és házaikban. Az önkormányzat ezért megállapodást kötött a földet szállító céggel, amelynek különböző előírásoknak kell megfelelnie a földmozgatás során. A szállítás várhatóan április végéig fog tartani, addig mintegy 40-45 ezer köbméter földet mozgatnak meg.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!