Lapértesülések szerint fokozatosan kivezetik a költségtérítéses képzési formát a felsőoktatásból. A Széll Kálmán Terv szerint a költségtérítéses képzés csupán arra jó, hogy fenntartsa az egyetemeken a felesleges kapacitásokat. A Magyar Nemzet azt írja, hogy a felsőoktatás szerkezete torz, nem tükrözi a társadalmi és piaci igényeket, a fizetős szakok pedig súlyosan megterhelik az iskolákat.
A lap által megkérdezett kormánypárti szakpolitikusok nonszensznek nevezték az elképzelést, és azt mondták, az csak véletlenül kerülhetett a Széll Kálmán Tervbe. A Magyar Nemzet kérdésére Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője kitérő választ adott.