A TISPOL akció keretében mától három napon át ellenőrzik a vasi utakon autózókat a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai. A rendőrök kifejezetten a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszer előírásszerű használatát figyelik. Ha valaki nem használja a biztonsági övét, akkor 10-től 300 ezer forintig terjedő bírsággal sújtható. A gyerekülés hiánya esetén lakott területen 15 ezer, lakott területen kívül 30 ezer, autóúton, autópályán 45 ezer forint bírságot fizetnek a járművezetők. Az európai akciósorozatot a rendőrség azzal magyarázza, hogy Magyarországon a nyugat-európai országok átlagától még mindig elmarad a biztonsági öv és gyermekülés használata.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!