A két évtized alatt több mint 360.000 eladott autó, hat és fél millió Szentgotthárdon gyártott motor és ötmillió hengerfej a mérleg – írja a Marketinginfo.hu. A General Motors a 80-as évek végén európai leányvállalata, az Opel motorgyártó kapacitását kívánta bővíteni, és tudatosan Közép-Európában keresett megfelelő helyet,ahol az alacsonyabb gyártási költségek versenyelőnyt jelentettek. Egy több országra kiterjedt vizsgálódást követően 1991 januárjában jegyezték be Szentgotthárdon a General Motors Autóforgalmazó Kft-t, amely még abban a hónapban megkötötte az első tíz Opel márkakereskedői szerződését hazai partnereivel. 1992 márciusában gördült le a szalagról az első magyar autó, amit a gyár a budapesti Közlekedési Múzeumnak ajándékozott. A cégnél már zajlanak egy újabb félmilliárd euro értékű beruházás előkészületei.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!