Jogerősen felmentette a bíróság tegnap azt a séi cukrászt, akinek a süteménye a vád szerint 2006 augusztusában több mint 400 embernek okozott szalmonella fertőzést, és hat ember pedig belehalt – írja a Népszava. A cukrászat vezetőjét már első fokon is felmentette a bíróság, az ítélet szerint nem volt egyértelműen bizonyítható, hogy a cukrászat dolgozóinak gondatlansága vagy szakmai szabályszegései okozták volna a halálos kimenetelű fertőzést. A szalmonella baktériumát valószínűleg a cukrászda két dolgozója a tudtán kívül hordozta; ugyanis nemcsak a diós süteményekben, hanem más cukrászkészítményekben is tenyészett a szalmonella. Azt egyébként megállapította a bíróság, hogy a cukrászatban több szabály is sérült, azt viszont nem lehetett megállapítani, hogy a gyártás mely fázisában történtek hibák és ezek direkt és közvetlen módon megalapozzák-e a bűnösséget.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!