A magyar médiatörvény további felülvizsgálatát sürgeti az Európai Parlament egy csütörtökön elfogadott határozat szerint - írja a Független Hírügynökség. A határozatot a szocialista, liberális, zöldpárti és radikális baloldali frakció közösen kezdeményezte, de megszavazta azt - a Fideszt is magában foglaló, legnagyobb frakcióval rendelkező - néppárt néhány képviselője is, és a lényege: felszólítják benne a magyar kormányt, hogy helyezze hatályon kívül és ne alkalmazza azokat a passzusokat, amelyek európai jogszabályok vagy egyezmények "betűjével vagy szellemével" összeegyeztethetetlenek. A parlamenti határozatot a 736 képviselőből 316 támogatta, 264-en ellene szavaztak, 33-an tartózkodtak, 123-an pedig nem vettek részt a szavazáson. A határozat értelmében komoly aggodalmak vetődnek fel a médiapluralizmussal és sajtószabadsággal kapcsolatban több más uniós tagállamban is, így Olaszországban, Bulgáriában, Romániában, Csehországban és Észtországban.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!