A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint sikeres volt a március 8. és 10. között megtartott európai közlekedésbiztonsági akció. A három nap alatt főként a biztonsági övek és a biztonsági gyerekülések használatát ellenőrizték 832 felnőttön és 50 gyermeken.
149 esetben szabtak ki helyszíni bírságot, 33 személy ellen szabálysértési eljárás indult. 79 esetben nem volt bekapcsolva a biztonsági öv, két sofőr menet közben használta mobiltelefonját, egy esetet találtak, amikor a kiskorú gyermeket nem a kötelező gyerekülésben szállították. Az ellenőrzések során elfogtak egy körözött személyt is.