Sugárfertőzés Japánban: 160 tesztből már kilenc pozitív

Legalább 160 embert szállítottak kórházba sugárfertőzés-gyanújával, kilenc esetben pozitív lett a teszt. A japán nukleáris és ipari Ügynökség (Nisa) 60 emberről gondolta azt, hogy ki lett téve a sugárfertőzésnek, miközben arra várt, hogy a helikopter felvegye őket a Futaba nagy iskola területén. További 100 embert, akiket busszal evakuáltak, Futaba-géppel is tesztelnek. A hatóságok figyelmeztették a lakosokat, hogy tartsák zárva az ablakokat és az ajtókat, kapcsolják ki a légkondicionálókat és tartsák nedves törülköző alatt a szájukat és az orrukat. A súlyos sugárterhelés növeli a valószínűségét a daganatok és a rák kialakulásának és genetikai károsodást okozhat. A fertőzés tünetei a hányinger, a hányás és a hajhullás és a súlyosabb esetek 50 százalékában halált okoz. Ezek az intézkedések csökkenthetik a radioaktív anyagok szervezetbe kerülésének veszélyét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek