Japán földrengés: húszezer fölött a halottak száma

Húszezer fölé emelkedett a múlt pénteki földrengésben és az azt követő szökőárban meghaltak vagy eltűntek száma - közölte vasárnap a japán rendőrség, hozzátéve: félő, hogy az áldozatok száma tovább fog növekedni - írja a Független Hírügynökség. A hatóság helyi idő szerint vasárnap déli tájékoztatása szerint 8133 ember biztosan életét vesztette a kettős csapásban és 12.272-en vannak az eltűntek hivatalos listáján. A katasztrófák által leginkább sújtott Mijagi prefektúrában az eddigi adatok szerint 4882 ember vesztette életét. A Jiji Press hírügynökség információi szerint azonban a prefektúra rendőrfőnöke több mint 15 ezer holttest kezelésére alkalmas felszerelést kért az egészségügyi hatóságoktól. A katasztrófa Mijagi mellett Ivate prefektúrában követelte a legtöbb áldozatot, ott az eddigi információk szerint 2525 ember vesztette életét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek