Nehéz helyzetben az önkormányzatok

Nehéz pénzügyi helyzetbe kerültek a megyei önkormányzatok, több helyen milliárdos működési hiánnyal küzdenek, néhol a legfőbb cél a csődhelyzet elkerülése – írja az MTI. Egyes megyék bíznak abban, hogy központi segítséget kapnak, esetleg állami konszolidációs program indul. A Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára múlt pénteken a Duna Televízióban azt mondta: a csőd előtti vagy csőd közeli helyzet szinte a teljes önkormányzati rendszerre jellemző. A megyei önkormányzatok vannak a legnagyobb gondban, egyharmaduk komoly problémákkal küzd, ezektől ugyanis folyamatosan elvonták a központi támogatásokat, a terheiket viszont növelték - tette hozzá Tállai András. Vas megye is nehéz helyzetben van, de messze nem itt a legrosszabb a helyzet, több mint egy milliárd forint tavalyról áthúzódó hiánnyal számolnak, melynek oka az önkormányzat bevételeinek drasztikus csökkenése volt. Az önkormányzat idén 11 milliárd 123 millió forintból gazdálkodik és a közgyűlés döntése értelmében a hiány 2011-ben nem növekedhet tovább.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek