Magyarországon 2010-ben az azt megelőző évhez képest 50 százalékkal több, összesen 537 nemzetközi konferenciát rendeztek, a résztvevők száma meghaladta a 125 ezret - közölte a Magyar Turizmus Zrt. (MT Zrt.) kedden. A Magyar Kongresszusi Iroda partnerei által szolgáltatott információk alapján, a konferencián résztvevők 81 százaléka külföldről, 19 százaléka Magyarországról érkezett. A rendezvényeken átlagosan 12 nemzet szakemberei vettek részt. 2010-ben a magyarokon kívül Németországból, az Egyesült Királyságból és Franciaországból érkeztek leggyakrabban Magyarországra nemzetközi konferenciákra. A középmezőnyben lévő olasz, amerikai, spanyol, cseh, osztrák és lengyel résztvevők közel egyforma arányban látogatták a nemzetközi konferenciákat.
A korábbi évek tendenciáját követve, a legtöbb nemzetközi konferenciát továbbra is Budapesten tartották. A fővárost Pécs követte, harmadik holtversenyben Sopron és Szeged, majd a Balaton-part konferencia-települései következnek. Ezen kívül jelentős számú konferenciát rendeztek Debrecen, Eger és Győr városában is.