Osztrák-magyar bioszféra rezervátum

Gödöllőn írta alá tegnap Fazekas Sándor magyar vidékfejlesztési miniszter és osztrák kollégája azt a miniszteri nyilatkozatot, amely alapján előkészítik a Mura, a Rába és a Duna bioszféra rezervátum létrehozását. Fazekas szerint ahhoz, hogy a víz valóban kincs és ne pusztító elem legyen, átgondolt tervezésre, magasan képzett szakemberekre, jól működő vízügyi igazgatóságokra, karbantartott csatornákra, zsilipekre, gátakra, tározókra van szükség. A magyar uniós elnökség figyelmének középpontjában szerepel az európai Duna-stratégia is, amelynek kidolgozásában 14 ország vesz részt. A miniszter elmondása szerint hosszú távú cél, hogy a víz keretirányelv mentén Magyarország megvalósítsa az Európa Unió vízgyűjtő gazdálkodási tervét, így javítva a vízminőséget.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek