Kevesebb külföldi látogat hazánkba, de a legtöbben még mindig a Nyugat-Dunántúlra. A Központi Statisztikai Hivatal felmérése szerint 2010-ben az egy évvel korábbihoz képest 1,8 százalékkal kevesebb külföldi látogató érkezett Magyarországra, az összes fogyasztásuk is csökkent 0,8 százalékkal. Tavaly a külföldiek összesen 95,7 millió napot töltöttek el Magyarországon. A több napra látogatók száma egyébként 2008 óta növekszik. A legtöbben Németországból és Ausztriából érkeztek, de Bulgária, Szerbia, Montenegró, Szlovákia esetében is megfigyelhető az emelkedő létszám. A legvonzóbb turisztikai célpontok 2010-ben Budapest és a Nyugat-Dunántúl voltak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!