Dráguló gyógyszerek, többszázezer érintett

Több mint kétszáz, úgynevezett kombinált - azaz egy tablettában többféle hatóanyagot is tartalmazó - orvosság árából hárít nagyobb részt a korábbiaknál az egészségbiztosító a betegekre - adta hírül a Népszabadság Online. Ezek elsősorban vérnyomásra, csontritkulásra, a hormonális rendszerre ható készítmények, amelyek közül az OEP több tucat árának a felére csökkentette a támogatási kulcsát. Ezekért biztosan jóval többet kell majd fizetni, hacsak a betegek nem vált terápiát, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy az eddigi egyetlen orvosság helyett ismét kettőt-hármat kell szedniük ahhoz, hogy normális szinten tarthassák a vérnyomásukat vagy a vércukorszintjüket például. Számítások szerint az OEP így ötmilliárd forintot nyer.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek