16,7 milliárdot kap két autógyár a kormánytól

Az Audi győri gyárának bővítéséhez 11,2 milliárd, az Opel szentgotthárdi gyárának fejlesztéséhez 5,5 milliárd forint állami támogatást kap – jelentette be Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerdán. Az Audi 900 millió, az Opel 450 millió eurós fejlesztést hajt végre, előző három év, utóbbi öt év alatt térül meg. A két autógyár ezzel összesen 2634 munkahelyet teremt, a beszállítókkal együtt 17.500 új munkahely jön létre.

A nemzetgazdasági minisztérium tavaly még 7,5 milliárd forintos támogatást jelentett be az Opelnek, az összeg kétmilliárdos csökkentését Matolcsy azzal indokolta, hogy jól tárgyalt a kormány.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek