Békamentés a Hársas tónál

A szentgotthárdi III. Béla Szakképző Iskola környezetvédelmi technikus tanulói is segítenek az Őrségi Nemzeti Park munkatársainak a Hársas tónál. Számítások szerint egy szezonban mintegy 6800 békát mentenek meg. A kétéltűek a szaporodási időszakban vonulnak tömegesen a tó felé az úttesten keresztül. 2003 óta mentik így a békákat. Az akció során az egyedszám mellett a fajtákat is megvizsgálják. Főként barnavarangyok élnek a tó körül, de erdei-, kecskebéka és gőte is elő szokott fordulni. A vonulási időszak nemrég kezdődött, azóta minden nap felügyelik a szaporodni vonuló állatokat. Vonulási csúcskor egy este akár 1000-1500 kétéltűt is összegyűjtenek a terelők mögül. Egy uniós pályázatnak köszönhetően a nemzeti park hamarosan fix betonterelőket és átereszeket épít ki a tónál.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek