40 ezer szakszervezetis tüntet a Hősök terén

Szombaton délelőtt tizenegy órától gyülekeznek a nemzetközi szakszervezeti tüntetés részvevői a Hősök terén - adta hírül a Hír24. Az Európai Szakszervezeti Szövetség demonstrációján nagy rendőri készültség nincsen, de mindenütt látni gyalogos járőröket. A tüntetők egy része metróval jön, de a többi tömegközlekedési eszközön is látni belőlük, sokan a Liga Szakszervezetek kék dzsekijét viselik. A közeli 56-osok terén, a parkolóban több szakszervezet busza áll, köztük külföldiek, például lengyelek és portugálok. John Monks az ETUC főtitkára elmondta: 22 európai ország 45 szakszervezete mintegy 5 ezer résztvevővel képviselteti magát, a magyar tüntetők száma pedig 35 ezerre tehető. A demonstrációt az európai gazdasági- és pénzügyminiszterek gödöllői csúcstalálkozójával egy időben tartják. A résztvevő szakszervezetek több munkahelyet és igazságos béreket követelnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek