Növelték a gondozott rétek kiterjedését az Őrségben

Az igazgatóság rekonstrukciós programjában 140 futballpályányi területtel gazdagodott a nemzeti park Magyarszombatfától Cákig, Felsőszölnöktől Nemeskocsig. Az őrségi állattartás visszaszorulásával a rétek gondozatlanná váltak, fák, cserjék nőttek fel rajtuk és ezzel együtt jelentősen csökkent az itt élő növény- és állatfajok száma is. Az igazgatóság jelenleg zajló programjával ezt a folyamatot kívánja megállítani és megfordítani. Az érintett területeken egy részletes terv alapján elvégezték a cserjék, fák kivágását, a nyár folyamán már valószínűleg kaszálható terület alakul ki. A program természetvédelmi eredményein túl a helyben élő emberek számára is értékeket teremtett azzal, hogy évtizedek óta ápolatlan réteket vettek újra gondozásba, melyek későbbi kezelésére a térség családi gazdálkodóinak kíván lehetőséget biztosítani a nemzeti park igazgatósága.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek