Az elkövetkező két-három évben a város öt legnagyobb munkáltatói közé tartozó multinacionális vállalat, a BPW, a Delphi, az EPCOS, a Jabil és LuK Savaria Kft. összesen 2500 fős létszámfejlesztést tervez, amit helyi munkaerővel szeretne megoldani. Mérnökökre, műszaki szakemberekre lesz szükségük, ennek érdekében fogtak össze – egymással és az önkormányzattal – hogy népszerűsítsék azokat a szakmákat, amelyekkel náluk munkát találnak a fiatalok. Ezért holnap a Városháza nagytermébe szombathelyi középiskolában végzett, és jelenleg felsőfokú műszaki tanulmányokat folytató hallgatókat várnak. A fórumon a nagy szombathelyi üzemek képviselői mutatkoznak be, Szombathely önkormányzatát Molnár Miklós alpolgármester képviseli. Az álláslehetőségek mellett szó lesz a nyári szakmai gyakorlatok elvégzéséhez, diplomamunkák elkészítéséhez adható támogatásról, illetve a megpályázható tanulmányi ösztöndíjakról is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!