Központban az önkéntesség

Vas Megyei Önkéntes Centrum jött létre Oszkóban az önkéntesek munkájának koordinálására. A központ az országos hálózat része, amely kutatásokkal, népszerűsítő akciókkal, felkészítésekkel támogatja az önkéntesség hazai elterjesztését – írja a vasmegye.hu. A civil szervezetek mellett a vállalatok érdeklődését is szeretnék felkelteni az önkéntes munka iránt. A Szombathelyi Egyházmegyében a Karitásznak közel 900 önkéntes munkatársa van, akik rászorulóknak segítenek. Az egyházban jól működő önkéntességhez hasonló kezdeményezéseket szeretné népszerűsíteni a Vas megyében is létrejött Önkéntes Centrum. Oszkói központjuk mellett irodájuk van már Szombathelyen, a Herényiek Házában is. A tervek szerint hamarosan létrejön az Önkéntes Pontok megyei hálózata is. Az Önkéntes Centrum vesz a Teszedd elnevezésű szemétszedő program szervezésében is, amelyet országszerte május 21-én rendeznek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek