A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kulturális Államtitkársága Nemzeti Gálahangversennyel tiszteleg tíz helyszínen, tizennégy város művészeinek közreműködésével az új alkotmány előtt. A Magyar Köztársaság új Alkotmányát Schmitt Pál Köztársasági Elnök várhatóan április 25-én írja alá. Ebből az alkalomból a gálahangverseny első része minden helyszínen azonos lesz: Kodály Psalmus Hungaricus-a hangzik fel egyazon percben, tíz városban. Szombathelyen a Bartók Teremben a Savaria Szimfonikus Zenekar Veszprém Város Vegyeskarával, Vásáry Tamás vezényletével adja elő a művet. A 19 órakor kezdődő hangverseny második részében Kodály Galántai táncok c. darabja csendül fel, a belépés díjtalan.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!